Дома Македонски спорт Клубот кој ита кон Серија А го сака Нестор!

Клубот кој ита кон Серија А го сака Нестор!

Во летото кое следи македонскиот напаѓач Илија Несторовски би можел да го промени клубот.

Несторовски после колапсот на Палермо минатото лето се пресели во Удинезе, а после само една сезона би можел да има нов клуб во најсилната конкуренција во Серија А.

Познатиот италијански сајт „Калчомеркато“ објаи дека лидерот во Серија Б, Беневенто е сериозно заинтересиран за услугите на македонскиот напаѓач.

Беневенто доминира во Серија Б и има дури 20 бода предност во однос на второпласираниот тим на табелата и само евентуално поништување на сезоната поради коронавирусот може да ги спречи да не играат помеѓу најдобрите во новата сезона, сепак тоа не е реално дека ќе се случи.

Инаку, Беневенто од клупата го предводи легендарниот напаѓач на Милан, Пипо Инзаги.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Работнички ја наполни касата, Тошевски е нов играч на Ростов!

Работнички уште една голема зделка – Давид Тошевски е нов играч на Ростов. 18 годишниот То…