Дома Трансфер зона Клаузула во договорот го враќа Погба во Јувентус?

Клаузула во договорот го враќа Погба во Јувентус?

Медиумите во Франција денес лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека во договорот помеѓу Пол Погба и Манчестер Јунајтед има „интересна“ клаузула.

Погба се пресели на „Олд Трафорд“ од редовите на Јувентус во 2016 година за тогаш рекордна сума од 110 милиони евра.

Меѓутоа, во последно време Погба ја загуби довербата кај менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо кој често го остава на клупата за резерви.

Таквата ситуација предизвика бројни шпекулации, а меѓу нив денес се појави и веста за евентуалното враќање на Погба во Јувентус.

Еминентниот „Екип“ тврди дека во договорот на Погба има клаузула според која „бјанконерите“ можат да си го вратат фудбалерот за сума од 60 милиони евра.

Меѓтоа ова изгледа малку веројатно, а проблем за италијанскиот клуб би претставувала и платата на Погба кој во моментов заработува 12 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сити нова опција за Влаховиќ: Пеп го сака уште во јануари!

Meдиумите на Островот пишуваат дека Пеп Гвардиола е воодушевен од квалитетите и потенцијал…