Дома Фудбал Касемиро: Кога играм „CS:GO“ имам поголем притисок од кога играм на „Бернабеу“

Касемиро: Кога играм „CS:GO“ имам поголем притисок од кога играм на „Бернабеу“

Играчот на Реал Мадрид, Касемиро, во разговор за „Марка“ зборуваше за неговата страст кон видео игрите.

Бразилецот е долгогогодишен страствен игра на видеоигри, а најмногу игра „Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)“ една од најпознатите игри во светот. Касемиро играњето го пренесува на „Тwitch“ каде што има повеќе од 100.000 следбеници.

„Откако го отворив каналот на „Тwitch“ ми се поправи комуникацијата со фановите. Поблизок сум, луѓето те прашуваат во реално време, а ти им одговораше. Мислам дека тоа е добро“.

„Луѓето тука се поблиску отколку натпреварите, кога ќе погрешиш има и навреди. Кога играм CS:GO, чувстуввам погоелм притисок отколку кога играм на „Сантијаго Бернабеу“. Многу ми е потешко кога луѓето ме гледаат како играм игри, отколку фудбал“, објасни Касемиро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Во 2016 година ја преживеа авионската несреќа на Чапекоенсе, а сега преживеа пад во провалија со автобус

Eрвин Тумири беше еден шестмината преживеани во падот на авионот на Чапекоенсе кога живото…