Дома Фудбал Останато Капело случајот на Бензема го спореди со Савичевиќ во 1993 година

Капело случајот на Бензема го спореди со Савичевиќ во 1993 година

Поранешниот тренер Фабио Капело го спореди случајот меѓу францускиот селектор Дидие Дешам и напаѓачот Карим Бензема со негов случај од 1993 година со легендарниот Дејан Савичевиќ.

Капело доби прашање од новинарите дали Дешам згреши што не го повика Бензема за финалето на Светското првенство (СП) во Катар, кое ѝ припадна на Аргентина по изведување на пенали.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Не, Дешам не згреши. Јас истото го направив со Савичевиќ во 1993 година во Интерконтиненталниот Куп.

Савичевиќ ми кажа дека е подготвен да игра откако јас решив да му дадам шанса на Радучоју. Не му дозволив да игра. Мислам дека тоа беше фер одлука за тимот“, кажа Капело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…