Дома Топ вести Капело: Роналдо е проблем за Реал!

Капело: Роналдо е проблем за Реал!

Славниот италијански стратег и бивши тренер на Реал Мадрид, Фабио Капело смета дека причина за слабата игра на „кралевите“ оваа сезона е токму Кристиано Роналдо.

Иако Зидан не сака да признае, сепак јасно е дека неговиот тим е во криза, откако врза четири последователно ремија, од кои три во Примера.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Франускиот стратег е веќе мета на критики, па некои пишуваат дека му се „ниша клупата“, а Капело смета дека проблемот е Кристиано Роналдо.

„Проблемот на Реал во моментов е Роналдо. Португалецот физички не е добро спремен и тоа се гледа“, изјави Капело.

Роналдо од почетокот на сезоната одигра само седум натпревари поради повредата на коленото со која се здоби на Европското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар емотивно се прости од Дарко Глишиќ: Поим за љубов, лојалност и посветеност!

Вардар вчера играше бараж за опстанок во ПМФЛ против Детонит, а овој натпревар беше послед…