Дома Фудбал Останато Капело предвидува едно изненадување во Лигата на шампионите

Капело предвидува едно изненадување во Лигата на шампионите

Легендарниот Италијанец е убеден дека Џенаро Гатузо може да го изненади Кике Сетиен.

Барселона и Наполи на 8. август ќе го играат реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите откако во февруари ремизираа на „Сан Паоло“ 1:1.

Наполи од тогаш констатно ја крева формата, додека во играта на Барса има забележител пад во формата и не чуди тоа што многумина веруваат дека Наполи може да ги изненади Каталонците.

„Наполи е навистина организиран тим и мислам дека на Барса ќе и биде проблем. Се надевам дека ќе останат на ова ниво на кое што се сега и во наредните недели. Барса пати, посебно во одбраната и тоа е нивни голем проблем“, изјави Капело.

Капело даде свој коментар и за натпреварот Јувентус – Лион.

„Не можам да гарантирам 100%, но со овие играчи кои ги има Јувентус и покрај поразот од 0:1 мислам дека ќе немаат проблеми да поминат во наредната рунда“, изјави Капело. Ќе потсетиме, завршницата во Лигата на шампионите е на програмата од 12 до 23 август.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …