Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Канада играше, Белгија победи

Канада играше, Белгија победи

Канада и Белгија одиграа одличен натпревар, кој на крај го добија Белгијанците со мининални 1:0.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Голманот на Белгија, Тибо Куртоа беше еден од најзаслужните за победата, со оглед дека во 11-та минута успеа да одбрани пенал. 

Канада продолжи да игра и да создава шанси, па Белгија имаше среќа што немаше негатива. Во 44-та минута од првиот удар на гол Батчуаи постигна гол, кој на крајот се покажа како решавачки момент.

Во вториот дел Белгија искусно му ја препушти топката на противникот, спорадично се закануваше, а Канада не успеа да ги искористи своите шанси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Готово: Бускетс има нов клуб

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Капитенот на Бар…