Дома Топ вести Камерите го „уловија“ Бензема: Мене дај ми ја топката, тој игра против нас?

Камерите го „уловија“ Бензема: Мене дај ми ја топката, тој игра против нас?

За време на полувремето на мечот против Мехенгадбах надзорните камери го „уловија“ Бензема како озборува и критикува соиграч.

„Кралевите“ на полувреме имаа негатива од еден гол, а Бензема му рекол на соиграчот Менди.

„Мене подади ми ја топката, не на него, тој игра против нас“.

Медиумите тврдат дека ова се однесувало на неговиот партнер во нападот Винисиус Жуниор, а оваа снимка може да предизвика нови „турбуленции“ во соблекувалната на Реал Мадрид.

На крајот Реал се спаси од пораз, а Бензема беше стрелец на еден од головите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

На денешен ден голманот на Беневенто му даде гол на Милан 🎥

На денешен ден пред три години видовме еден од најинтересните моменти во италијанскиот фуд…