Дома Фудбал Репрезентации Како секогаш ги добиваат најдобрите? Дресот на Нигерија повторно е хит! (ФОТО)

Како секогаш ги добиваат најдобрите? Дресот на Нигерија повторно е хит! (ФОТО)

Фудбалскиот сојуз на Нигерија ги претстави дресовите во кои во иднина ќе игра нивната репрезентација.

Овој дрес, баш како и претходниот на Нигерија е вистински хит. „Најк“ одлично си ја заврши работата и по самото пуштање во продажба интересот е огромен.

„Не ми е јасно како Нигерија секогаш ги има најдобрите дресови кои се сто пати подобри од останатите кои „Најк“ ги произведува“, гласи еден од коментарите на социјалните мрежи.

Медиумите пишуваат дека овој дрес веќе го нарачале повеќе од три милиони фанови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: Одреден датумот за преодниот рок во Премиер лигата

Управата на Премиер лигата го одреди датумот за летниот преоден рок. На денешниот состанок…