Дома Македонски спорт Мак фудбал Каевски: Ваучерот кој требаше да го добие ФФМ е поделен на фудбалските клубови

Каевски: Ваучерот кој требаше да го добие ФФМ е поделен на фудбалските клубови

На денешната пре-конференција на Владата директорот на АМС Дарко Каевски објасни зошто Фудбалската федерација Македонија беше единствена која не доби ваучер.

Како што објасни Каевски ваучерот во договор со ФФМ одлучиле ваучерот да биде поделен на фудбалските клубови.

„Ваучерот кој требаше да го добие ФФМ е подлен на фудбалските клубови. Поради тоа од тука сакам да се заблагодарам на ФФМ и на останатите федерации кои мислат на своите клубови. Верѕвам дека овој пример ќе го следат и останатите федерации“, објасни Каевски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Официјално: Бруно Дита ја засили Шкендија 🎥

Македонскиот вицешампион Шкендија и официјално го потврди трансферот на играчот за врска Б…