Дома Фудбал Лига на шампиони И Томе Пачовски со своите битолчани помеѓу навивачите во Букурешт

И Томе Пачовски со своите битолчани помеѓу навивачите во Букурешт

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт

Поранешниот македонски голман Томе Пачовски заедно со своите Битолчани исто така е во Букурешт каде што ќе присуствува на првиот официјален натпревар на македонската фудбалска репрезентација.

Ќе потсетиме Македонија натпреварот го игра од 18:00 часот.

Фото: Димитар Петковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…