Дома Фудбал Англија И тоа е можно: Играч на Јунајтед не знае против кого игра (фото)

И тоа е можно: Играч на Јунајтед не знае против кого игра (фото)

Манчестер Јунајтед денеска на домашен терен го пречека Евертон,а пред натпреварот младата ѕвезда Андрес Переира прописно се посрамоти.

Андреас Переира на својот Твитер профил го најави мечот, но наместо против Евертон тој мисли дека ќе игра против Ватфорд.

Ваквиот гаф на Бразилецот веднаш стана вирален хит на социјалните мрежи, па сега му се смее целиот свет.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мбапе: Реал? Замислете што ќе се случи ако ви одговорам

Фудбалерот на ПСЖ Килијан Мбапе не сакаше да зборува за можноста да премине во Реал Мадрид…