Дома Фудбал Италија Италијански второлигаш му посака добредојде на Ибрахимовиќ

Италијански второлигаш му посака добредојде на Ибрахимовиќ

Златан Ибрахимовиќ многу веројатно оваа зима ќе се врати во европскиот фудбал, а најмногу се шпекулира дека ќе се врати во Италија.

Ибра има 38 години, но нема намера да замине во пензија и после САД како што споменавме очекуваме повторно да го гледаме во Италија.

Кога се клубовите во Италија во прашање Ибрахимовиќ се поврзуваше со Милан, Болоња и Наполи, а сега Пескара од Серија Б одлучи да се пошегува дека Ибра ќе потпише за нив.

Од Пескара измонитраа фотографија на Ибрахимовиќ во нивниот дрес и му посакаа добредојде.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јувентус после скоро три месеци конечно комплетен: Дибала се врати на тренинг

Триото од Јувентус, Матуиди, Ругани и Дибала се вратија на тренинг откако се опоравија од …