Дома Останати Тенис Историски пласман на Синер: Алкараз повеќе не е втор на АТП листата

Историски пласман на Синер: Алкараз повеќе не е втор на АТП листата

Од денеска Италијанецот, Јаник Синер е на второто место на АТП листата со што стана најдобро пласиран Италијанец во историјата на тенисот.

Синер игра во одлична форма и од октомври доживеа само два порази, додека во 2024 година има веќе три титули од вкупно четири турнири.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во овој момент Ѓоковиќ има 1.015 бодови помалку од Ѓоковиќ и ако продолжи со добри резултати на земја на турнирите кои следат на земјена подлога.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Падна рекордот на Малдини и Албертини: Родри е нов рекордер

Манчестер Сити ја затвори сезоната со победа против Вест Хем од 3:1, а тоа за овој тим зна…