Дома Трансфер зона Иско доби спектакуларен пречек во Севиља 🎥

Иско доби спектакуларен пречек во Севиља 🎥

Иско Аларкон пристигна во Севиља како слободен агент и со овој клуб потпиша договор на две години.

Во Андалузија веќе и се одржа промоцијата на Иско која беше навистина спектакуларна. Иско беше воодушевен од она што му го приредија фановите. Илјадници навивачи ја пееа химната и тоа звучеше навистина моќно.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во првото интервју Иско вети дека неговата прва цел ќе биде да докаже дека не го загубил квалитетот, иако не беше стандарден во Реал во последните две сезони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …