Дома Фудбал Останато Инцидент во Милано: Леао нападнал новинар по натпреварот со Рома

Инцидент во Милано: Леао нападнал новинар по натпреварот со Рома

Италијанските медиуми денеска пишуваат за скандал кој се случил по завршувањето на вчерашниот 1/4 финален натпревар во Лигата на Европа помеѓу Милан и Рома.

Во центарот на вниманието бил португалскиот интернационалец, Рафаел Леао кој нападнал новинар.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Инцидентот се случил на излегување од соблекувалната кога Португалецот се нафрлил на еден од нив. Фудбалерот на новинарот му се обратил со зборовите: Врши си ја работата како што треба…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти и Реал воодушевени: Ѓулер има неверојатна статистика

Турскиот фудбалер, Арда Ѓулер долго време чекаше вистинска шанса во Реал, но во завршницат…