Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Информација за Мбапе која ќе ги израдува навивачите на Франција

Информација за Мбапе која ќе ги израдува навивачите на Франција

Килијан Мбапе се здоби со скршеница за време од натпреварот од првото коло против Австрија и поради тоа најверојатно нема да биде на располагање за дуелот со Холандија.

Стравуваа Французите дека Мбапе може да не биде спремен и за дуелот против Полска во третото коло од групата, но сепак последната порака од неговиот соиграч Вилиам Салиба е охрабрувачка.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Го видов утрово, беше малку подобар. Мислам дека замина на уште тестови. Не знам ништо повеќе. Сепак, кога го видов утровот – делуваше дека Мбапе е подобар“, изјави Салиба.

Франција против Холандија игра во петок од 21:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…