Дома Трансфер зона Интер спрема чистка на лето

Интер спрема чистка на лето


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Како што пренесуваат италијанските медиуми директорот на Интер Бепе Марота спрема голема реконструкција на лето.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека ќе има голема „чистка“ и дека дури 11 фудбалери можат да го напуштат клубот.

Според најавите на лето ќе си заминат – Хандановиќ, Беланова, Скриниар, Де Врај, Дамброзио, Дамфрис, Брозовиќ, Гаљардини, Госенс, Кореа и Лукаку.

Некои ќе си заминат бесплатно, некои нема да бидат откупени по завршивање на позајмицата, а некои ќе бидат ставени на продажба.

Најмногу пари клубот се очекува да добие од Дамфрис за кого интерес покажуваат неколку клубови ширум Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…