Дома Трансфер зона Интер Мајами го потврди интересот за Меси и Бускетс

Интер Мајами го потврди интересот за Меси и Бускетс

Тренерот на Интер Мајами, Фил Невил потврди дека американскиот клуб покажува интерес кон Лионел Меси од ПСЖ и Серхио Бускетс од Барселона.

На двајцата им завршуваат договорите со своите клубови на лето, а Бускетс веќе потврди дека на лето ќе ја напушти Барселона.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Се поизвесно е дека Лионел Меси нема да стави потпис на нов договор со ПСЖ, па на лето и тој ќе биде слободен агент.

„Сакаме да ги доведеме најдобрите играчи, а Меси и Бускетс се такви фудбалери. Тие можат да донесат огромен успех не само за нашиот клуб, туку и за МЛС. Ако пристигнат ќе се промени целата лига“, изјави Невил.

Договорот со Бускетс е во завршна фаза, додека Меси ја разгледува и можноста за враќање во Барселона, а Мајами е втора опција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…