Дома Фудбал Останато Изјавата на Погба за Реал Мадрид предизвика „бура“ од реакции во јавноста

Изјавата на Погба за Реал Мадрид предизвика „бура“ од реакции во јавноста

0
pogba

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба денес даде интересна изјава поврзана со неговиот потенцијален трансфер во Реал Мадрид.

Во пресрет на репрезентативните натпревари против Молдавија и Исланд за светскиот шампион Франција, Погба во еден дел од конференцијата зборуваше и за Реал Мадрид.

Оваа изјава на Погба брзо се рашири низ спортските медиуми, а голем дел од нив ја протолкуваа и како повик до Реал Мадрид да тргне во „акција“.

„Реал Мадрид е сон за секој фудбалер. Зборуваме за еден од најголемите клубови во светот. Исто така таму е и Зидан. Засега можам да кажам дека сум фудбалер на Манчестер Јунајтед, меѓутоа во фудбалот работите се менуваат и не знаете што ќе се случи во иднина“, изјави Погба.


Следете го Sportski.mk и на


Пол Погба многу поблиску до заминување од Јунајтед беше додека на клупата на Реал Мадрид седеше Жозе Мурињо со кого не беше во добри односи. Од заминувањето на Мурињо и од моментот кога Оле Гунар Солскјер пристигна во клубот Пол Погба игра како препороден и е вистински лидер на Манчестер Јунајтед.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Сити – Тотенхем: Сити нема време за жалење, сака брза одмазда

Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот…