Дома Фудбал Останато Извлечени паровите за осминафиналето во Лигата на Европа

Извлечени паровите за осминафиналето во Лигата на Европа

По вчерашните реванш натпревари во 1/16 финалето, вечерва беа извлечени паровите за осминафиналето во Лигата на Европа.

На денешниот ждреб добивме парови кои можат да донесат и тоа како возбудливи дуели.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


ЛИГА ЕВРОПА ОСМИНАФИНАЛЕ:

Спарта Прага – Ливерпул

Марсеј – Виљареал

Рома – Брајтон

Бенфика – Ренџерс

Фрајбург – Вест Хем

Спортинг – Аталанта

Милан – Славија Прага

Карабах – Леверкузен

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…