Дома Фудбал Лига на шампиони Извлечени групите во Лигата на шампионите!

Извлечени групите во Лигата на шампионите!

Денес беа извлечени групите за новата сезона во Лигата на шампионите и со сигурност можеме да кажеме дека не очекуваат возбудливи натпревари во најсилното европско натпреварување.

Големо внимание секако привлекува групата Г каде што се најдоа Јувентус и Барселона, ова ќе значи дека ќе видиме нов дуел Меси – Роналдо. По имињата на клубовите како најтешка изгледа групата Х (ПСЖ, Јунајтед, Лајпциг, Башакшехир), а група на која неутралните љубители на фудбалот се радуваат сигурно е онаа во која се Ливерпул, Ајакс и Аталанта тука сигурно не очекуваат голови и атрактивен фудбал.

ГРУПА А: Баерн Минхен, Атлетико Мадрид, Салзбург, Локомотив Москва

ГРУПА Б: Реал Мадрид. Шахтјор, Интер, Борусија Менхенгладбах

ГРУПА Ц: Порто, Манчестер Сити, Олимпијакос, Maрсеј

ГРУПА Д: Ливерпул, Ајакс, Аталанта, Мјитиланд

ГРУПА Е: Севиља, Челзи, Краснодар, Рен

ГРУПА Ф: Зенит, Борусија Дортмунд, Лацио, Клуб Бриж

ГРУПА Г: Јувентус, Барселона, Динамо Киев, Френцварош

ГРУПА Х: ПСЖ, Манчестер Јунајтед, Лајпциг, Башакшехир

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лукаку руши рекорди: Направи нешто што не му успеало на ниту еден друг играч на Интер

Ромелу Лукаку во натпреварот против Борусија Менхегладбах ситгна до нов рекорд. Одличниот …