Дома Трансфер зона Иднината на Бускетс во Барса зависела од Меси

Иднината на Бускетс во Барса зависела од Меси

Капитенот на Барселона, Серхио Бускетс продолжува да размислува за својата иднина, бидејќи договорот со каталонскиот гигант му истекува на лето.

Меѓутоа, неговата одлука многу ќе влијае од еден фактор – каде ќе ја продолжи кариерата неговиот добар пријател Лионел Меси, пренесува „Мундо Депортиво“.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Опциите се тој да остане во Барселона, да се пресели во Интер Мајами или пак да се пресели во Саудиска Арабија каде има понуди од Ал-Наср и Ал-Нилал.

Неговата одлука најмногу ќе зависи од Меси, ако Аргентинецот остане да игра во Европа, тогаш Бускетс готово сигурно ќе остане уште една сезона во Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…