Дома Фудбал Англија Играше за Ливерпул и Тотенхем, а сега бара клуб преку социјалните мрежи

Играше за Ливерпул и Тотенхем, а сега бара клуб преку социјалните мрежи

Има само 32 години, a во кариерата беше дел и од Тотенехм и Ливерпул, меѓутоа од поодамна не игра сериозен фудбал.

Стивен Колкер, стоперот кој играше и за репрезентацијата на Англија и за Олимпискиот тим на Велика Британија, оваа година ја започна како тренер и играч во Малага Сити, екипа која е во петиот ранг на шпанскиот фудбал, но сега одлучил да побара нов клуб преку познататап платформа „Linkedin“.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Барам нов тим за сезоната 2024-25. Пред се како тренер, но отворен сум и за улогата на играч“, напиша меѓу другото Колкер.

Останува во наредниот период да видиме дали оваој негов потег ќе му помогне во потрагата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …