Дома Фудбал Англија Играше во Премиер лигата, а сега направи трансфер во седма лига

Играше во Премиер лигата, а сега направи трансфер во седма лига

Oумар Нијаси, фудбалерот кој пред три години играше во Премиер лигата сега е член на седмолигашот Максфилд.

Нијаси веќе има 33 години, но секако дека овој трансфер звучи чудно бидејќи пред само три години како фудбалер на Евертон беше дел од Премиер лигата.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во текот на својата кариера, овој Сенегалец кој девет пати играше за репрезентацијата и постигна три гола играше уште за Уакам, Бран, Ахисар, Локомотив Москва, Евертон, Хал, Хедерсфилд, Бартонм и Морекамб.

Очигледно станува збор за човек кој го сака фудбалот, па нема проблем да игра и во аматерски рангови иако почувствувал како и на највисоко ниво.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Драма во Шпанија: Хрватски фудбалер се онесвести на теренот!

Хрватскиот фудбалски репрезентативец, Анте Будимир на натпреварот против неговата Осасуна …