Дома Офсајд Ивана Кнол со дополнителна мотивација за Хрватите: Даде големо ветување!

Ивана Кнол со дополнителна мотивација за Хрватите: Даде големо ветување!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Најпопуларната хрватска навивачка Ивана Нол вети дека ќе се соблече до гола кожа ако на 18-декември Хрватска успее да го освои Светското првенство во Катар.

Хрватска со вчерашната победа се пласираше во полуфиналето на Светското првенство, а следен предизвик ќе им биде Аргентина и Меси.

Атрактивната Ивана Кнол е многу популарна во Катар и секојдневно дава интервјуа за разни светски медиуми.

Веројатно таа е девојката која го обележи овој Мундијал. По вчерашниот натпревар за германските медиуми, Ивана изјавила дека ќе се соблече ако Хрватска стана светски шампион.

„Ако се случи да бидеме светски шампиони, тоа знаме паѓа“, изјави инфлуенсерката која е присутна на сите натпревари на Хрватска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…