Дома Фудбал Останато Ибрахимовиќ објави фотографија од неговите нозе – изгледаат страшно за 40-годишник 📸

Ибрахимовиќ објави фотографија од неговите нозе – изгледаат страшно за 40-годишник 📸


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Напаѓачот на Милан Златан Ибрахимиќ е се поблиску до 41. Роденден, а ќе го дочека откако неколку месеци поради повреда е надвор од терените, Швеѓанецот го очекува операција на коленото.

И покрај таквата ситуација Ибрахимовиќ не размислува на пензија и го продолжи договорот со Милан на уште една година.

На својот Инстаграм профил Ибрахимовиќ објави фотографија од своите нозе со опис: Без граници. Неговите нозе навистина изгледаат неверојатно за еден 40-годишник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Се повреди засилувањето на Њукасл од 44 милиони евра, го чека пауза од неколку месеци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Викендов Њукасл славе…