Дома Фудбал Англија Зошто Салах не го славеше голот на Ливерпул со соиграчите? (ВИДЕО)

Зошто Салах не го славеше голот на Ливерпул со соиграчите? (ВИДЕО)

Ливерпул во неделата на гостински терен славеше против Кардиф со 2:0 и така ја продолжи трката со Манчестер Сити за титулата во Премиер лигата.

„Црвените“ со головите на Ванијалдум и Милнер од пенал дојдоа до сигурна победа и тие и понатаму се лидер со надеж дека Манчестер Јунајтед ќе им помогне така што ќе го запре Сити во дербито на Манчестер утре вечер.

Меѓутоа тој гол на Милнер од пенал донесе мала тензија во тимот на Ливерпул. Имено, Египќанецот Салах сакаше да го изведе тој пенал, но Милнер кој е задолжен за пеналите не му дозволи.

Салах беше разочаран што јасно се гледа на снимката, а потоа и не го славеше тој гол со соиграчите.

Тоа доведе до расправа помеѓу навивачите на Ливерпул за тоа дали Салах кој во овој момент се бори со Агуеро за титулата најдобар стрелец требаше да го изведе тој пенал.

Мислењата се поделени, едни сметаат дека Милнер требало да му дозволи на Салах, а други пак дека победата е најважна и дека Салах треба да е во функција на тимот, а не да води лични трки.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чудна ситуација во Португалија: Од сред натпревар во карантин!

Португалската лига е првенство во сенка на првите топ 5 првенства, но сепак се следи во Ев…