Дома Фудбал Англија Зошто најскапиот дефанзивец на светот нема спонзор?

Зошто најскапиот дефанзивец на светот нема спонзор?

Хари Мегваер ова лето стана најскапиот дефанзивен играч на светот откако за 88 милиони евра премина од Лестер во Манчестер Јунајтед.

Иако моментално е една од главните ѕвезди на Островот, репрезентативецот на Англија, лидерот на Манчестер Јунајтед, првакот во ПЛ со Лестер, Мегваер е без спонзор.

Британски „Сан“ објави фотографија од еден тренинг на Јунајтед каде Мегваер носи класични копачки кои на себе немаат ниту едно комерцијално лого.

Во таквите копачки дебитираше за Јунајтед во ПЛ против Челси, но познатите бренови сега се борат за негов потпис.

Според информациите кои ги објави „Сан“, Најк, Адидас и Пума се обидуваат да договорат соработка со Мегваер, кои му нудат и до 750.000 евра годишно.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мурињо: Четврто место со овој Тотенхем ќе биде најдобар резултат во мојата кариера

Жозе Мурињо откако седна на клупата на Тотенхем се соочкува со големи кадровски проблеми п…