Дома Фудбал Лига на шампиони Звезда сака добро да го наплати успехот: Блок влезниците за ЛШ по цени од 100 до 700 евра!

Звезда сака добро да го наплати успехот: Блок влезниците за ЛШ по цени од 100 до 700 евра!

0

Црвена Звезда втора година во низа обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на шампионите, сега српскиот клуб ја објави цената на влезниците за трите натпревари против Олимпијакос, Тотенхем и Баерн Минхен.

Цените на прв поглед изгледаа високо и ако се распродаде северната трибина тогаш Звезда би имала заработка од околу еден милион евра.

Цена за блок (сите три натпревари) влезници:

Север – 12.000 српски динари (6.240 денари)

Југ – 12.000 српски динари (6.240 денари)

Исток центар – 30.000 динари (15.600 денари)

Исток странa – 24.000 динари (12.480 денари)

Запад центар – 36.000 динари (18.720 денари)

Запад странa – 30.000 динари (15.600 денари)

Запад ВИП – 60.000 динари (31.201 денари)

ВИП 1 – 90.000 динари (46.801 денари)

ВИП галерија – 90.000 динари (46.801)

Оние кои имаат купено сезонски карти имаа попуст од 50% при купувањето на било кој пакет. Првиот домашен натпревар Звезда го игра во октомври против Олимпијакос.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Слободни удари: Меси па – Коларов!

Александар Коларов дефинитивно е еден од најдобрите изведувачи на слободни удари во светот…