Дома Фудбал Лига на шампиони Звезда сака добро да го наплати успехот: Блок влезниците за ЛШ по цени од 100 до 700 евра!

Звезда сака добро да го наплати успехот: Блок влезниците за ЛШ по цени од 100 до 700 евра!

Црвена Звезда втора година во низа обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на шампионите, сега српскиот клуб ја објави цената на влезниците за трите натпревари против Олимпијакос, Тотенхем и Баерн Минхен.

Цените на прв поглед изгледаа високо и ако се распродаде северната трибина тогаш Звезда би имала заработка од околу еден милион евра.

Цена за блок (сите три натпревари) влезници:

Север – 12.000 српски динари (6.240 денари)

Југ – 12.000 српски динари (6.240 денари)

Исток центар – 30.000 динари (15.600 денари)

Исток странa – 24.000 динари (12.480 денари)

Запад центар – 36.000 динари (18.720 денари)

Запад странa – 30.000 динари (15.600 денари)

Запад ВИП – 60.000 динари (31.201 денари)

ВИП 1 – 90.000 динари (46.801 денари)

ВИП галерија – 90.000 динари (46.801)

Оние кои имаат купено сезонски карти имаа попуст од 50% при купувањето на било кој пакет. Првиот домашен натпревар Звезда го игра во октомври против Олимпијакос.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Нема нов договор за Рамос – Реал го пушта да си оди

Ќе поставува ли Реал Мадрид според клупските правила и кога е Серхио Рамос во прашање? На …