Дома Актуелно ЗАСЛУЖИЈА: Коментаторите од „Арена Спорт“ доаѓаат во Скопје!

ЗАСЛУЖИЈА: Коментаторите од „Арена Спорт“ доаѓаат во Скопје!

Денес Македонија ќе ги пречкува европските шампиони, а овие момци сигурно заслужија да бидат дел од истиот!

Телевизијата која оваа година го имаше правото да ги пренесува натпреварите од Лигата на шампионите „Арена Спорт“ ќе врши директен пренос од пречекот .

Освен тоа според најавите коментаторите кои фантастично ги пренесуваат натпреварите на Вардар, Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ доаѓаат во Скопје заедно со ракометарите да ја слават титулата.

ЗАСЛУЖИВТЕ МОМЦИ!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Едноставни трикови како неделата да ја почнете со насмевка

Може да биде тешко да се вратите на работа по минатиот викенд во друштвото на фамилијата и…