Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 ЗАПОЧНА! Официјалнисте состави за првиот натпревар на Мундијалот!

ЗАПОЧНА! Официјалнисте состави за првиот натпревар на Мундијалот!

0

Од 17:00 часот започнува првиот натпревар на Мундијало! Домаќинот Русија ќе игра против Саудиска Арабија.

Селекцијата домаќин на „Лужњики“ во Москва ќе ја пречека Саудиска Арабија, а сега се објавени и стартните состави за овој натпревар:

Русија ќе настапи во следниот состав:

Акифеев, М, Фернандеш, Кутепов, Игнашевиќ, Жирков, Газински, Зобнин, Амедов, Головин Џагоев, Смолов.

Саудиска Арабија

Ал-Мајуф, Ал-Бреик, Ал-Досари, Ал-Фараж, Ал-Жасим, Ал-Сахави, Ал-Шарани, Ал-Шехри, Осама Хосави, Омар Хосави, Отиаф.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Модриќ скромен после прогласувањето за најдобар играч на Мундијалот

Хрватскиот играч за врска Лука Модриќ беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот во ко…