Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 ЗАПОЧНА! Официјалнисте состави за првиот натпревар на Мундијалот!

ЗАПОЧНА! Официјалнисте состави за првиот натпревар на Мундијалот!

0

Од 17:00 часот започнува првиот натпревар на Мундијало! Домаќинот Русија ќе игра против Саудиска Арабија.

Селекцијата домаќин на „Лужњики“ во Москва ќе ја пречека Саудиска Арабија, а сега се објавени и стартните состави за овој натпревар:

Русија ќе настапи во следниот состав:

Акифеев, М, Фернандеш, Кутепов, Игнашевиќ, Жирков, Газински, Зобнин, Амедов, Головин Џагоев, Смолов.


Следете го Sportski.mk и на


Саудиска Арабија

Ал-Мајуф, Ал-Бреик, Ал-Досари, Ал-Фараж, Ал-Жасим, Ал-Сахави, Ал-Шарани, Ал-Шехри, Осама Хосави, Омар Хосави, Отиаф.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Mајсторија: Пјаниќ го матираше грчкиот голман од 30 метри! (ВИДЕО)

Во овие моменти во рамките од квалификациите за Европското првенство 2020 репрезентацијата…