Дома Останати Ракомет Загреб откако го зема местото на Вардар во драма го победи Мешков за финале!

Загреб откако го зема местото на Вардар во драма го победи Мешков за финале!

Не само што место Вардар доби место на Ф4, ППД Загреб стигна и до финалето совладувајќи го Мешков Брест.

Се очекуваше натпревар помеѓу две изедначени екипи и незивесен епилог, а првото полуфинале во Задар донесе драматична завршница која заврши со среќен крај за Хрватите и победа од 38:37.

Имаше предност Загреб од 30:27, но Мешков се врати. На седум секунди до крајот Загеб имаше 32:31, а Санталов со звукот на сирената изедначи на 32:32, па пеналите го решаваа победникот.

Таму Загреб беше подобар и обезбеди финале. Чупиќ беше најефикасен на натпреварот со 10 гола, кај Мешков Вајлупов постигна девет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

„Бомбата“ на Хансен со звукот на сирената за победа на ПСЖ 🎥

ПСЖ успеа да остане перфектен во француското првенство со „седум од седум“ откако дојде до…