Дома Фудбал Останато Ето поправи новинар: Меси играше со мене, не јас со него 🎥

Ето поправи новинар: Меси играше со мене, не јас со него 🎥

Самуел Ето имаше интересен момент во разговорот со еден новинар.

Легендарниот голгетер на Камерун смета дека Меси на почетокот на кариерата бил дел од неговата ера во Барселона, а не обратно како што најмногу се зборува во јавноста.

„Не, тој играше со мене, тоа е поразлично. Меси играше со мене, не играв јас со Меси. Тоа е комплетно различно“, го поправи Ето новинарот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми во Барселона

Тренерот на Барселона, Роналд Куман лошо ја започна сезоната и јасно е дека се соочува со …