Дома Фудбал Италија Елмас херој на Наполи, му донесе прва победа на Мацари🎥

Елмас херој на Наполи, му донесе прва победа на Мацари🎥

Наполи запиша многу важна победа на гостувањето кај Аталанта со 1:2, а херој беше нашиот репрезентативец Елиф Елмас.

Ова беше деби за новиот тренер Валтер Мацари, кој со победа ја започна својата втора авантура во Неапол.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Наполи поведе кон крајот на првото полувреме со голот на Кварацхелија, но Аталанта израмни на стартот на вториот дел.

Победата ја донесе македонскиот репрезентативец Елиф Елмас кој во игра влезе во второто полувреме и стрелаше за конечни 2:1 на асистенција на Осимен кој исто така влезе во игра заедно со Елмас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…