Дома Фудбал Останато Елмас испиша историја во Фенербахче – сруши рекорд стар 30 години! (видео)

Елмас испиша историја во Фенербахче – сруши рекорд стар 30 години! (видео)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас беше херој за Фенербахче и му донесе победа на гостувањето кај Коњаспор со 1-0.

Притоа, со овој гол Елмас влезе во историјата на турскиот гигант и стана најмлад фудбалер кој постигнал гол во турското првенство, со што го урна стариот рекорд кој е од далечната 1988 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерите на Барселона со насмевки го пречекаа Барухан 📸

После вчерашниот пораз од Рајо Ваљекано Барселона го отпушти Роналд Куман, а денес како пр…