Дома Македонски спорт Мак фудбал Една од најпознатите светски интернет страници со една фотографија потсети на европската бајка на Вардар

Една од најпознатите светски интернет страници со една фотографија потсети на европската бајка на Вардар

Тимот на Вардар оваа година е далеку од успехот кој и не беше така одамна кога црвено-црните се избори за настап во групната фаза од Лигата на Европа.

Од тој успех работите за Вардар тргнаа во надолна линија, а ова лето клубот дури не ни игра квалифакции затоа што не доби лиценца за настап во Европа.

Една од најпознатите интеренет страници „Bleacher Report“ во овој не баш убав период за Вардар потсети на европската бајка на црвено-црните. Имено тие објавија фотографија од моментот кога во натпреварот против Розенборг во Скопје куче се појави на тревникот на арената.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ковид-19 го откажа баражот за влез во Втората лига запад, новиот второлигаш ќе се решава со ждрепка

Oд ФФМ денес потврдија дека се откажува баражот за влез во втората лига кој требаше да се …