Дома Фудбал Останато Египет после пенали го доби дербито со Брегот на Слоновата коста🎥

Египет после пенали го доби дербито со Брегот на Слоновата коста🎥

Египет беше подобар од БСК после изведувањето на пенали и се пласираше во четвртфиналето на Африканскиот куп на нации.

Дербито не ги опрвада во целост очекувањата бидејќи после 120 минуто немаше голови, но имаше возбудувања на двете страни.

Во пенал рулетот трагичар беше дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Виктор Баи, кој единствен не постигна гол од белата точка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познато зошто е поместен почетокот на финалето во Лигата на шампионите

Организаторот направи пропуст, па финалето вечерва во Лигата на шампионите ќе започне подо…