Дома Фудбал Англија Евра: Кој е Рагник дали е воопшто тренер?

Евра: Кој е Рагник дали е воопшто тренер?

Ралф Рагник денес и официјално беше претставен како нов менаџер на Манчестер Јунајтед,

Германскиот стратег ќе го води Јунајтед до крајот на сезоната, а потоа ќе остане во клубот како консултант и ќе соработува со идниот менаџер. Иако зад себе има завидни резултати на клупата на Лајпциг и Хофенхајм, поранешниот играч на Јунајтед, Патрис Евра не е баш оптимистичен.

„Кој е Рагник? Дали воопшто е тренер? Освоил ли нешто? Мислам дека би требало да биде во академијата, да биде директор и да работи со децата“, порача Французинот.

На крајот сепак Евра порача дека го поддржува секој кој го води Јунајтед, па така и Рагник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…