Дома Фудбал Останато Еве што остана од Ајакс кој беше хит во Европа (ФОТО)

Еве што остана од Ајакс кој беше хит во Европа (ФОТО)

Со вчерашната потврда на транферот на Хаким Зијеш и официјално беше потврдено распаѓањето на Ајакс кој минатата сезона ги воодушеви сите љубители на фудбалот со доаѓањето на чекор од финалето во Лигата на шампионите.

Ајакс играше фантастичен фудбал и најголема сензација во сезоната 2018/2019.

Оваа слика покажува што остана од Ајакс кој беше хит во Европа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ќе направи ли коронавирусот проблем на Европското првенство?

Во овие моменти коронавирусот прави големи проблеми ширум Европа, пет натпревари од Серија…