Дома Фудбал Останато Еве како изгледа средба на Зидан и Азар според сите мерки за претпазливост (ФОТО)

Еве како изгледа средба на Зидан и Азар според сите мерки за претпазливост (ФОТО)

Фудбалерите на Реал Мадрид вчера се појавија на тестирање за коронавирус.

Сите клубови од Ла Лига мораат да направат тестирање на Ковид-19 пред да се вратат на тренинзите, па тоа го направи и Реал.

Пред тренинг центарот на Реал во Валдебебас настана и фотографија која привлече внимание.

На таа фотографија се Еден Азар и Зинедин Зидан. Двјацата ја држат пропишаната дистанца од 1.5 метар, имаат маски на лицето и ракавици.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…