Дома Фото Дресот на Атлетико Мадрид за следната сезона ја воодушеви фудбалската јавност

Дресот на Атлетико Мадрид за следната сезона ја воодушеви фудбалската јавност

Клубовите во Шпанија на големо се спремаат за продолжување на сезоната која е планирана за 12. јуни.

Сезоната во Ла Лига беше прекината пред два месеци поради пандемијата со коронавирусот. Од претходната недела клубовите започнаа со тренинзи и наскоро ќе добијат дозвола да тренираат во групи.

Но, покрај тоа клубовите се спремаат и за наредната сезона. Дресовите за новата сезона веќе излегуваат во јавноста, а овој пат во центарот на вниманието се најде новиот дрес на Атлетико Мадрид.

Најк за Атлетико подготви нешто ново за следната сезона, а новиот изглед ги воодушеви навивачите на клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …