Дома Останати Тенис Драма во четири часа на „Род Лавер“ арената со среќен крај за Кирјос!

Драма во четири часа на „Род Лавер“ арената со среќен крај за Кирјос!

Најдобриот меч во досегашниот дел на Австралија Опен го одиграа Ник Кирјос и Карен Кчанов. После четиричасовна драма, славеше Кријос со 3:2 во сетови.

Публиката во Мелбурн и во продолжение од турнирот ќе има домашен фаворит откако Кирјос славеше против Кчанов со 6:2, 7:6, 6:7, 6:7, 7:6.

Мечот на „Род Алвер“ арената траеше четири часа и 24 минути. Кирјос ги доби првите два сета, Русинот одговори во наредните два и во петтиот гледавме вистинска драма.

Откако двајцата тенисери беа сигурни на свој сервис, Кчанов поведе во тај-брејк со 8:7, но потоа изгуби поен на свој сервис, па Кирјос ја искористи третата меч топка за 10:8 и победа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Потврдено: Федерер го пропушта Ролан Гарос

Роџер Федерер ќе го пропушти вториот грен слем турнир оваа година, „Ролан Гарос“ поради оп…