Дома Македонски спорт Доријан Бабунски на мета на Левски Софија

Доријан Бабунски на мета на Левски Софија

Maкедонскиот фудбалер, Доријан Бабунски кој е член на Ботев Варца се нашол на радарот на Левски Софија.

Денес бунгарските медиуми објавија дека еден од најголемите клубови во нивната земја сака да го доведе Бабунски кој прикажува одлични настапи по пристигнувањето во Ботев. Според нивните информации Левски е спремен да плати и оштета.

Бабунски за неколку месеци поминати во Ботев одигра 19 натпревари во Бугарија и постигна пет гола. Се додава и дека во Левски се импресионирани што своевремено македонскиот фудбалер бил дел од школата на Реал Мадрид.

Во случај да дојде до ваков трансфер Бабунски не би бил единствениот Македонец од пред неколку недели дресот на Левски го носи актуелниот репрезентативец Ѓоко Зајков.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…