Дома Видео Додека го чека трансферот во Баерн Мане во неговото село игра фудбал во кал 🎥

Додека го чека трансферот во Баерн Мане во неговото село игра фудбал во кал 🎥

Додека најголем дел од фудбалерите одморот го поминуваат на скапи јахти и егзотични дестинации, Садио Мане слободните денови ги користи на негов, препознатлив и скромен начин.

Медиумите на големо го поврзуваат со трансфер во Баерн Минхе, а за тоа време Мане играше хуманитарен натпревар во неговото село Бамбали, на југот на Сенегал. На овој натпревар во каливиот терен заедно со него играа Ел-Хаџи Диуф, Папис Сисе и Мбаје Диање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Maнгупскиот сервис од под нога со кој Калин Ивановски го заврши мечот со Пачеко 🎥

Македонскиот тенисер Калин Ивановски денес експресно го победи Мексиканецот Пачеко Мендез …