Дома Македонски спорт Добро полувреме на Македонија – на половина пат сме до бараж!

Добро полувреме на Македонија – на половина пат сме до бараж!

Македонија одигра добри 45 минути во кои создаде повеќе прилики за гол, додека Исланд создаде само две-три полушанси.

Од првата секунда тргнавме офанзивно. Трајковски ја испрати првата закана кон голот на Исланѓаните, но неговиот удар заврши покрај голот. До водство стигнавме во седмата минута кога Алиоски по додавањето од Трајковски испрати една силен удар кој беше неодбранлив за Олафсон.

И по голот продолжи нашата офанзивна игра. На пет минути пред крајот на полувремето Чурлинов постигна гол за Македонија, но истиот беше поништен поради минимален офсајд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…