Дома Македонски спорт Мак фудбал Добри вести: Кире Ристиевски НЕГАТИВЕН на Ковид-19!

Добри вести: Кире Ристиевски НЕГАТИВЕН на Ковид-19!

Ако со Арјан Адеми добивме лоши вести (веројатно поради повреда нема да игра со Грузија) не е така со Кире Ристевски.

Дефанзивецот добил негативен тест на Ковид-19. Ристевски имаше проблеми во неговиот клуб каде што имаше повеќе позитивни, сепак тој го „прелжал“вирусот и сега ќе биде спремен да и помогне на Македонија во историскиот натпревар.

Ристевски сега ќе се приклучи на последниот тренинг денес пред заминувањето за Тблиси. Натпреварот со Грузија го играме во четврток во 18:00 часот.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…