Дома Фудбал Англија Добри вести за Тотенхем, Сон става потпис

Добри вести за Тотенхем, Сон става потпис

Раководството на Тотенхем е во напредни преговори со Хјонг-Мин Сон за продолжување на соработката.

Јужнокорејскиот напаѓач игра одлично веќе подолго време, а оваа сезона беше еден од најдобрите во Премиер лигата.

Сон е еден од најдобрите поединци во тимот на „спарси“, па клубот сака да го награди со нов договор, но и да се заштити од нападите на заинтересираните клубови.

Сон во моментов заработува 150 000 фунти неделно, а според новиот договор ќе добива 230.000 фунти.

Двете страни се блиску до договор и наскоро се очекува играчот да стави потпис пред да биде назначен новиот тренер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…