Дома Останати Кошарка Димитријевиќ и Вајли во топ 10 потези на колото во Ендеса лигата 🎥

Димитријевиќ и Вајли во топ 10 потези на колото во Ендеса лигата 🎥

Maкедонските репрезентативци Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли се во топ 10 потези на на Ендеса лигата.

И двајцата успеаа да дојдат до победите со своите тимови и одиграа навистина квалитетно. Имаа по неколку одлични потези.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Соиграчите се држеа за глава: Белгиец го има најсреќното забивање во историјата 🎥

Белгија ја победи Словачка со 102:59 во квалифкациите за Светското првенство, меѓутоа овој…