Дома Фудбал Италија Дибала после мајсторијата против Бреша на навивачите им порача: Престанете! (ФОТО)

Дибала после мајсторијата против Бреша на навивачите им порача: Престанете! (ФОТО)

Јувентус во неделата славеше со 2:0 против Бреша и така се врати на првата позиција на табелата.

Еден од двата гола беше дело на Паоло Дибала. Дибала погоди од слобден удар од работ на казнетиот простор и тоа му беше 12 гол сезонава на 31 натпревар.

Откако во 75. минута Квардадо го постигна вториот гол од трибините можеа да се слушнат и свирежи. Причината за свирежите од навивачите е што Јувентус на некои од последните натпревари прикажа послаба игра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…